Wat is het best bezochte concert aller tijden

Wat is het best bezochte concert aller tijden

Wat is het best bezochte concert aller tijden

De vraag wie het grootste concert ooit heeft gegeven? Dat is nogal een strijd. Officiële cijfers en onafhankelijke bronnen wijzen allemaal naar Rod Stewart. Oudejaarsavond 1994, op het strand van Copacabana in Rio. Een gratis openluchtconcert. Schattingen lopen van 3,5 tot 4,2 miljoen mensen. Dat is gekkenwerk. Jean-Michel Jarre in Moskou (1997) of The Rolling Stones komen in de buurt, maar niemand heeft dat officiële record echt gebroken.

Welk concert heeft de meeste bezoekers ooit getrokken?

Het is echt dat optreden van Rod Stewart. 31 december 1994, Copacabana. Onderdeel van de jaarlijkse oud-en-nieuw festiviteiten. Helemaal gratis. De politie van Rio schatte 3,5 miljoen, de organisatoren hadden het over 4,2. Dat is nog nooit geëvenaard door een ander concert. Woodstock in 1969? Dat was 400.000. Een fractie. Echt niet te vergelijken.

Het was meer dan alleen een concert. Het was een cultureel fenomeen. Rod Stewart speelde zijn grootste hits, "Maggie May", "Da Ya Think I'm Sexy?". Live uitgezonden op tv in meerdere landen. De menigte strekte zich uit over kilometers strand. En het bleef opmerkelijk vreedzaam. Onvoorstelbaar eigenlijk.

Wat is het best bezochte concert in Europa?

In Europa is het Jean-Michel Jarre. 6 september 1997 in Moskou. "Oxygene in Moscow". Ook 3,5 miljoen toeschouwers. Het was op het plein van de Moskouse Staatsuniversiteit, vierde de 850e verjaardag van de stad. Een enorme lichtshow, vuurwerk, de hele mikmak. Wereldwijd uitgezonden.

Bijna net zo groot als Rod Stewart, maar officieel het grootste in Europa. The Rolling Stones in Praag (1995) hadden 500.000, maar dat is niks vergeleken. Geen enkel ander Europees concert heeft die 3 miljoen gehaald, behalve Jarre.

Hoe verhoudt Woodstock zich tot het best bezochte concert?

Woodstock. Iedereen kent het. Iconisch. Maar qua bezoekersaantallen is het klein. 400.000 tot 500.000, wat indrukwekkend was voor 1969, maar ver achterblijft bij die 3,5 tot 4,2 miljoen. Woodstock draait meer om de culturele impact, de legendarische optredens van Jimi Hendrix en Janis Joplin. Niet om absolute aantallen.

Je moet onderscheid maken tussen "beste" qua bezoekers en "beste" qua betekenis. Woodstock was een mijlpaal. Maar het best bezochte concert? Dat is puur schaal.

Wat is het grootste betaalde concert ooit?

Grootste betaalde concert ooit? AC/DC. Hun "Black Ice World Tour" in 2009 in Buenos Aires. Ongeveer 200.000 betalende bezoekers. Klinkt veel, maar het is veel kleiner dan die gratis concerten. Tickets en locatiecapaciteit beperken het gewoon. Gratis evenementen kunnen veel groter.

Nog een groot betaald concert? The Rolling Stones in Copacabana in 2006 hadden 1,5 miljoen, maar dat was gratis. Het betaalde record blijft bij AC/DC. Maar de absolute records zijn allemaal gratis concerten.

Vergelijkingstabel van de grootste concerten

Artiest Locatie Jaar Geschat aantal bezoekers Type
Rod Stewart Copacabana, Rio de Janeiro 1994 3,5 - 4,2 miljoen Gratis
Jean-Michel Jarre Moskou, Rusland 1997 3,5 miljoen Gratis
The Rolling Stones Copacabana, Rio de Janeiro 2006 1,5 miljoen Gratis
AC/DC Buenos Aires, Argentinië 2009 200.000 Betaald

Veelgestelde vragen over het best bezochte concert

Waarom wordt Rod Stewart's concert in Rio als recordhouder beschouwd?

Omdat het officieel is gedocumenteerd door de politie van Rio en de organisatoren. 3,5 tot 4,2 miljoen bezoekers. Nooit overtroffen. Het is het best gedocumenteerde grote concert ooit.

Zijn er concerten met meer dan 5 miljoen bezoekers?

Nee, geen betrouwbare bronnen die dat bevestigen. Sommige religieuze of politieke bijeenkomsten misschien, maar voor muziekconcerts blijft het record bij Rod Stewart.

Hoe wordt het aantal bezoekers gemeten bij gratis concerten?

Luchtfoto's, politie schattingen, soms tellers. Het is nooit exact, maar de cijfers worden algemeen aanvaard door de muziekindustrie en Guinness World Records.

Is Woodstock het best bezochte concert in de VS?

Nee. Het grootste in de VS was The Who in 1974 in Pontiac Silverdome (75.000) of The Rolling Stones in 1975 in New York (200.000). Woodstock had 400.000, maar dat is niet het grootste in de VS. Het record van Rod Stewart is in Brazilië.

Korte samenvatting

  • Recordhouder: Rod Stewart's concert in Copacabana (1994) met 3,5-4,2 miljoen bezoekers.
  • Grootste in Europa: Jean-Michel Jarre in Moskou (1997) met 3,5 miljoen bezoekers.
  • Grootste betaalde concert: AC/DC in Buenos Aires (2009) met 200.000 betalende bezoekers.
  • Culturele impact: Woodstock (1969) is iconisch maar klein in vergelijking met 400.000 bezoekers.

Vergelijkbare artikelen

Recente artikelen